تبلیغات
راه های جذب مردها sweetlovetips@ - چرا زنها مجذوب مردهایی می شوند که آزارشان می دهند ( چرا زن ها جذب مردهای بد می شوند )

مطالب جدید در این زمینه را در این کانال دنبال کنید: t.me/sweetlovetipsAdmin Logo
themebox Logoـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تاریخ:دوشنبه 11 آبان 1394-01:20 ب.ظ

نویسنده :رشیدی

چرا زنها مجذوب مردهایی می شوند که آزارشان می دهند ( چرا زن ها جذب مردهای بد می شوند )

می‌گویند زن‌ها خودآزارند، می‌گویند اگر می‌خواهی یک زن را همیشه در زندگی‌ات داشته باشی، باید زجرش دهی. باید زندگی‌اش را سخت کنی تا به‌خاطر یک لبخندت بال دربیاورد و قدر کوچک‌ترین قدم‌هایی که به سمتش برمی‌داری را بداند. می‌گویند اگر زن‌ها را به رابطه‌ای امن و برابر وارد کنی، قدرت را نمی‌دانند و رهایت می‌کنند. شما چه فکر می‌کنید؟ شما هم با ادعاهای کلیشه‌ای مردهای شکست‌خورده موافقید و تصور می‌کنید زجر کشیدن اصلی‌ترین عنصری است که یک زن را در رابطه‌ای عاشقانه ماندگار می‌کند؟ محققان با این ادعا موافق نیستند. از نظر آنها ماندن در رابطه آزاردهنده دلایل زیادی دارد اما اگر پای یک زن بیمار در میان نباشد، میل به زجر کشیدن در میان این دلایل جایی ندارد.

می‌دانید راه را اشتباه می‌روید اما نمی‌توانید قلب‌تان را مهار كنید؟ می‌دانید این عشق به شما آسیب می‌زند، حسرت آرامش عاشقانه دوستان‌تان را می‌خورید اما توان دل كندن ندارید؟ دیگران شما را به ضعیف بودن متهم می‌كنند و از آنجا كه می‌دانید حرف حساب می‌زنند، جوابی برای‌شان ندارید؟ ریچادر آ فریدمن، استاد روانشناسی و مدیر کلینیکی روانپزشکی‌ در کالج پزشکی «ویل کورنل» می‌گوید، بیهوده تقلا نكنید! چراكه مغز شما امكان بیرون آمدن از یك عشق آزاردهنده را برای‌تان فراهم نمی‌كند. او ادعای برخی پژوهشگران كه می‌گویند ما عاشق زجر كشیدن هستیم را رد می‌كند و می‌گوید میل ناهوشیار به زجر كشیدن نیست كه قلب ما را به آدم‌های بد پیوند می‌زند بلكه دمدمی‌مزاج بودن و وجود تناقض در عملکردمدار پاداش در مغز ماست كه پای این آدم‌ها را به زندگی‌مان باز می‌كند.

چه اتفاقی می‌افتد؟

این ادعای فریدمن شما را گیج كرده؟ اجازه دهید موضوع را بیشتر توضیح دهیم. هر كدام از ما در مغزمان یك شبكه عصبی ابتدایی داریم كه به پاداش‌هایی حساس است. این شبكه وقتی به چیزهایی مثل پول، محبت و حتی غذای دلخواهش می‌رسد فعالیتش را بیشتر می‌كند و احساس لذت را در بندبند وجود ما ایجاد می‌كند. شاید برای‌تان تعجب‌آور باشد اما این شبكه وقتی با هیجان‌های غیرقابل پیش‌بینی روبه‌رو می‌شود فعالیتش چند برابر می‌شود و لذتی غیرقابل وصف را برای‌مان ایجاد می‌كند. 

وقتی در همان لحظه‌ای كه پای تلویزیون نشسته‌ایم، مجری برنامه اسم ما را به عنوان برنده مسابقه پیامكی می‌خواند، وقتی تیم مورد علاقه‌مان قهرمان لیگ می‌شود و البته وقتی عشق را در یك رابطه پرفراز و فرود تجربه می‌كنیم، این مدار حسابی فعال می‌شود و برای ایجاد احساس لذت به اینكه عشق مورد نظر چقدر با آرامش و اطمینان همراه بوده هم اهمیتی نمی‌دهد. بررسی‌های محققان بارها ثابت كرده‌ است كه فعالیت مدار پاداش مغز با لذت‌های غیرقابل پیش‌بینی چند برابر می‌شود و به همین دلیل است كه تجربه یك عشق توفانی و حتی عذاب‌آور از یك عشق جاودان و آرامش‌بخش لذت بخش‌تر است.

چرا مردهای بد پرطرفدارترند؟

از نظر محققان وقتی شما از چنین ارتباطی لذت می‌برید، نصیحت‌ها و دلیل آوردن‌های دیگران نمی‌تواند به ترك عشق وادارتان كند چراكه مغز شما لجوج‌تر از آن است كه لذت‌های غیرمنتظره را فدای سكون یك رابطه آرام كند.

پدر و مادرتان هم مقصرند

از قدیم گفته‌اند پدر و مادرها خیر و صلاح بچه‌های‌شان را می‌خواهند. راست گفته‌اند! اما گاهی معادلات روانشناختی با هیچ ادعای منطقی جور درنمی‌آید. از نظر محققان حتی اگر یك پدر بدخلق و سختگیر آرزوی ازدواج دخترش با یك مرد آرام را داشته باشد، باز هم بعید است كه به این آرزو برسد و اگر یك مادر خودمحوركه به‌خاطر آرامش خودش فرزندانش را رها كرده، آرزوی سر وسامان گرفتن‌شان را داشته باشد، باز هم بعید است كه شاهد تكرار حضورش در زندگی فرزند خود نباشد. منظورمان از تكرار حضور والدین در زندگی بچه، ازدواج آنها با افرادی است كه دقیقا نمونه كپی شده خود والدین هستند.

چه اتفاقی می‌افتد؟

پژوهشگران حوزه روانشناسی معتقدند بسیاری از ما، عاشق افرادی می‌شویم كه بیشترین شباهت را به آدم‌های كودكی‌مان دارند. شباهت به پدر یا مادر، مهم‌ترین اصلی است كه در این شرایط بانی عشق می‌شود و این اصل وقتی باتجربه یك رابطه آزاردهنده با این دو فرد همراه می‌شود، قوت بیشتری هم پیدا می‌كند. از نظر روانشناسان، عشق به معنای جست‌وجوی چیزهایی نیست كه همیشه در زندگی‌مان كم بوده و آرزوی داشتن‌شان را داشته‌ایم بلكه گاهی عشق تجربه دوباره همه چیزهایی است كه روزی به ما آسیب زده‌اند. روانشناسان به شیوه‌های مختلفی این موضوع را توجیه می‌كنند. عده‌ای از آنها می‌گویند ما به دنبال كسانی می‌گردیم كه دقیقا امكان تجربه كردن همان آسیب‌هایی كه در كودكی از سوی والدین‌مان دیده‌ایم را دوباره برای‌مان فراهم كنند. 

انگار مغز زجردوست ما هیچ‌وقت بی‌خیال این واقعیت‌های آزاردهنده نمی‌شود. البته از نظر این روانشناسان، نوعی خوش‌بینی هم روی این شیوه عاشق شدن تاثیر می‌گذارد. آنها می‌گویند آزارهای كودكی و خاطرات تلخ از ذهن ما پاك نمی‌شوند و همیشه این عقده كه باید این مشكلات را حل كنم و به آرامش برسم را در زندگی‌مان باقی می‌گذارند. به گفته روانشناسان درست است كه در كمتر موردی فردی كه عاشقش شده‌ایم، تغییر می‌كند اما میل به تغییر دادن معشوق آسیب‌زننده در واقع ادامه میل به تغییر دادن پدر یا مادر آسیب‌زننده است. انگار می‌خواهیم با نوعی فداكاری، خود را به چنین رابطه‌ای وارد كنیم و یك‌بار برای همیشه مشكلی كه سال‌ها ذهن‌مان با آن درگیر بوده را حل و این داستان كهنه را با پیروزی تمام كنیم.

بله؛ خودشیفته‌ها جذاب‌ترند

حتما این جمله را بارها شنیده‌اید: «عشق نوعی خودآزاری است!» و حتما این ادعا که زنان از مردان خودآزارترند هم به گوش‌تان آشناست. با کمال تاسف باید بگوییم حتی اگر عشق واقعا خودآزاری نباشد، باز هم شمار زنانی که می‌خواهند با وارد شدن به یک رابطه عاشقانه خود را آزار دهند بیشتر از مردانی است که چنین تمایل پنهانی دارند. محققان می‌گویند شخصیت‌های سیاهی مثل خودشیفته‌ها و جامعه‌ستیز‌ها در میان مردان بیشتر از زنان دیده می‌شوند و جالب اینجاست که این مردها در جذب زنان تواناتر از دیگر همتایان‌شان هستند. کتاب بر باد رفته را خوانده‌اید؟ شاید همین موضوع است که اسکارلت را از اشلی سر به راه و عاشق جدا و به رابطه پرنوسان با رت باتلر وارد می‌کند. از نظر محققان این زن تنها نیست و بسیاری از خانم‌ها یک اسکارلت درون دارند.

چه اتفاقی می‌افتد؟

از نظر محققان این موضوع ارتباط چندانی به فرهنگ ندارد و در همه جوامع مردها بیشتر به دامان خودشیفتگی می‌افتند و بیشتر منم‌منم می‌كنند. بر اساس این بررسی‌ها، آغاز كردن یك ارتباط برای خودشیفته‌ها آسان‌تر است و این افراد از قرار گرفتن در رابطه‌های موازی هم ابایی ندارند اما با وجود این چنین شخصیت‌هایی، توانایی بالاتری برای جذب زنان دارند. گرچه این مردها اهل تعهد و رابطه‌های بلندمدت نیستند اما از نظر پژوهشگران اعتماد به نفس، سرسختی و ریسک‌پذیری این آقایان ستودنی است و به همین دلیل بی‌آنكه هوشیارانه از دلیل رخ‌ دادن چنین عشقی باخبر باشند، ناخودآگاه به این مردها بله می‌گویند. 

درحالی‌كه زنان در جمع‌های دوستانه و حتی پرسشنامه‌های روانشناسی می‌گویند به دنبال یك شریك همیشگی هستند كه به آنها آرامش دهد و زندگی‌شان را به بازی نگیرد اما در عمل توان مقاومت در برابر تمایلات ناخودآگاه‌شان را ندارند و به دام این مردها می‌افتند. زندگی با مرد جسوری که شجاعانه در مورد توانایی‌هایش حرف می‌زند، در رابطه به فرد مقابلش باج نمی‌دهد و در همه ابعاد زندگی خود را در اولویت می‌گذارد برای بسیاری از خانم‌ها جالب است و شاید لازم باشد باز هم به اولین یافته‌ای که مطرح کرده‌ایم بازگردیم و این ادعای پژوهشگران که عشق غیرمنتظره حتی اگر زجرآور باشد، باز هم شیرین است را تکرار کنیم. بله! زندگی با یک خودشیفته آسیب‌رسان همیشه بالا و پایین‌هایی دارد که می‌تواند عنصر غیرمنتظره بودن را به عشق وارد کند.

این زن‌ها بی‌عرضه‌اند؟

چرا برخی زن‌ها برای بیرون آمدن از یک رابطه نابرابر و آزاردهنده تلاش نمی‌کنند؟

نمی‌خواهند تنها بمانند

گاهی زن‌ها گرفتار انتخاب‌هایی اشتباه می‌شوند، چون از تنهایی می‌ترسند. چنین افرادی حاضر نیستند به خود فرصت به دست آوردن شناخت مناسب از فرد مقابل‌شان را بدهند یا از میان گزینه‌های پیش رو مناسب‌ترین‌شان را انتخاب كنند. به عقیده روانشناسان برای زنانی كه از تنها ماندن وحشت‌دارند، بودن یك مرد در كنارشان كافی است. 

راه خروج را نمی‌دانند

گاهی زنان گرفتار رابطه‌هایی آسیب‌رسان می‌شوند و با تمام وجود مایلند به رابطه‌ای كه آزارشان می‌دهد، پایان دهند. این افراد تنها نمی‌دانند چطور و از چه زمانی باید رابطه را قطع كنند و به همین دلیل همچنان در ارتباطی كه به آنها آسیب می‌زند می‌مانند. آنها همیشه منتظر یک معجزه و یک دست غیبی می‌نشینند تا برای نجات‌شان قدم بردارد و با بهانه‌های مختلف بیرون آمدن از رابطه را به تعویق می‌اندازند. 

از دیگران الگو می‌گیرند

این افراد همیشه شنیده‌اند كه مردها مثل هم‌اند و همه زندگی‌ها هم همین‌طور هستند. به همین دلیل تلاشی برای تغییر شرایط خود نمی‌كنند. آنها فکر می‌کنند دیگران هم به اندازه خودشان زجر می‌کشند و گاهی با این توجیه که فلانی شرایط سخت‌تری دارد، بهانه‌ای برای خوشبخت جلوه دادن خود دست‌وپا می‌کنند. این زن‌ها حاضر نیستند بپذیرند هرکس خالق سرنوشت خودش است و شکست‌ها و دشواری‌های زندگی شان را به عنوان یک قانون همه‌گیر جلوه می‌دهند.

فكر می‌كنند ناجی هستید

مردهای آسیب‌رسان همیشه در یک رابطه نقش ظالم را بازی نمی‌کنند. این مردها گاهی چهره مظلوم را به خود می‌گیرند و به زنان ضعیفی که فکر می‌کنند ناجی تمام آدم‌های جهان هستند اجازه بیرون آمدن از رابطه را نمی‌دهند. این زن‌ها مدام می‌گویند «بدون من می‌میرد!»، «اگر حالا رهایش کنم یک سال درس خواندنش بی‌نتیجه می‌ماند و امتحان کارشناسی‌ارشدش را خراب می‌کند!»، «او جز من کسی را ندارد!» و...


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
جذب مردان
https://clark98shelton.webs.com/apps/blog/show/46873114-how-to-chose-an-e-currency-exchanger
شنبه 12 مرداد 1398 07:57 ق.ظ
Simply want to say your article is as surprising. The clarity on your submit is
simply cool and that i could suppose you're a professional in this subject.
Fine along with your permission let me to clutch your RSS feed to stay updated with drawing close
post. Thank you one million and please keep up the enjoyable work.
http://duraburnketo.net/
پنجشنبه 3 مرداد 1398 10:41 ق.ظ
My wife and i felt really joyous Raymond managed to finish off his studies
using the precious recommendations he acquired through the weblog.
It is now and again perplexing just to possibly be making a gift of points which
usually people today could have been selling.
We recognize we need you to appreciate for that.
The specific explanations you made, the simple site navigation, the
friendships you will help create - it's all fantastic, and it is
leading our son and our family believe that the subject matter is fun, which is certainly particularly vital.

Many thanks for the whole thing!
http://7.ly/yG2s+
پنجشنبه 3 مرداد 1398 01:08 ق.ظ
I rattling glad to find this web site on bing, just what I was searching for :D likewise saved to bookmarks.
https://www.gaiaonline.com/profiles/sampson90santiago/43731315/
شنبه 29 تیر 1398 10:44 ب.ظ
Hello there! I could have sworn I've visited your blog before
but after browsing through some of the articles I
realized it's new to me. Nonetheless, I'm definitely happy I came across
it and I'll be bookmarking it and checking back frequently!
https://ask.fm/dohn43dohn
شنبه 29 تیر 1398 11:16 ق.ظ
I like the efforts you have put in this, thank you for all the great articles.
https://wrightgleason099.shutterfly.com/21
شنبه 29 تیر 1398 09:19 ق.ظ
Glad to be one of the visitants on this awesome internet site
:D.
https://www.smashwords.com/profile/view/gallagher70vinther
شنبه 29 تیر 1398 08:58 ق.ظ
I'm so happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and
not the accidental misinformation that's at the other
blogs. Appreciate your sharing this best doc.
https://www.instapaper.com/read/1205192744
شنبه 29 تیر 1398 07:24 ق.ظ
I am continually invstigating online for posts that can benefit me.
Thx!
https://myspace.com/kappel98kappel
شنبه 29 تیر 1398 05:46 ق.ظ
Greetings! Very helpful advice in this particular article!
It is the little changes that produce the most significant changes.
Thanks for sharing!
https://penzu.com/p/45561069
پنجشنبه 27 تیر 1398 09:28 ق.ظ
After I originally commented I appear to have clicked the -Notify me when new
comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the exact
same comment. Perhaps there is an easy method you can remove me from that service?
Thank you!
Omtiva CBD Hemp Oil
شنبه 22 تیر 1398 05:09 ب.ظ
Aw, this was a really nice post. Spending some
time and actual effort to produce a good article...
but what can I say... I procrastinate a whole lot and don't seem
to get anything done.
http://shorl.com/prifopadufrodru
یکشنبه 16 تیر 1398 10:40 ب.ظ
But wanna say that this is very helpful, Thanks for taking your time to
write this.
https://tiny.cc/j7qj8y
یکشنبه 16 تیر 1398 03:43 ب.ظ
I keep listening to the news broadcast lecture about receiving boundless online grant applications so I have been looking around for the most excellent site to get one.
Could you advise me please, where could i get some?
https://disqus.com/home/discussion/channel-new/make_very_best_choices_with_skin_care_products/
یکشنبه 16 تیر 1398 03:03 ب.ظ
Greetings! Very helpful advice within this article!
It is the little changes that will make the most
important changes. Thanks a lot for sharing!
https://www.kickstarter.com/profile/1902785786/about
یکشنبه 16 تیر 1398 08:52 ق.ظ
I am really loving the theme/design of your website.

Do you ever run into any web browser compatibility issues?
A couple of my blog visitors have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Opera.
Do you have any tips to help fix this issue?
http://www.feedbooks.com/user/5309623/profile
یکشنبه 16 تیر 1398 08:28 ق.ظ
I simply needed to say thanks once again. I do not know the things that I might have
handled in the absence of the solutions shown by you on that problem.
Entirely was the horrifying case for me, nevertheless noticing
the very specialised approach you dealt with it took
me to leap with delight. I will be grateful for this advice and in addition have high hopes you really know what an amazing job you were carrying out instructing other individuals by way of your webblog.
Most probably you have never encountered any of us.
http://blingee.com/profile/sampson58malling
یکشنبه 16 تیر 1398 05:21 ق.ظ
Some times its a pain in the ass to read what website owners wrote but this website is rattling user friendly!
https://sommermcknight31.tumblr.com/post/185690356903/how-to-obtain-rid-regarding-a-pimple-acnezine-vs
یکشنبه 16 تیر 1398 04:53 ق.ظ
Somebody necessarily help to make seriously posts I would state.
This is the first time I frequented your website page and thus far?
I amazed with the research you made to make this actual submit extraordinary.
Great process!
https://newtonhave553.shutterfly.com/21
یکشنبه 16 تیر 1398 03:27 ق.ظ
Asking questions are truly nice thing if you are not understanding something completely, but this piece of writing presents
nice understanding yet.
https://www.liveinternet.ru/users/leblanc_bain/post456633130
یکشنبه 16 تیر 1398 01:20 ق.ظ
Hi! I know this is kinda off topic however I'd figured I'd ask.

Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?

My website covers a lot of the same topics as yours and I feel we could
greatly benefit from each other. If you're interested feel free
to send me an email. I look forward to hearing from
you! Awesome blog by the way!
http://adfoc.us/x71816143
شنبه 15 تیر 1398 11:56 ب.ظ
Hi to every single one, it's genuinely a good for me to visit this website, it includes important Information.
https://www.eventbrite.com/o/winter-skin-care-protecting-your-skin-against-the-cold-weather29-23376419454
شنبه 15 تیر 1398 11:39 ب.ظ
I want to to thank you for this fantastic read!! I absolutely enjoyed every little bit of it.
I have got you bookmarked to look at new things you post?
http://blingee.com/profile/oh72wooten
شنبه 15 تیر 1398 11:35 ب.ظ
Good day very nice blog!! Guy .. Beautiful .. Wonderful ..
I will bookmark your blog and take the feeds also?
I'm glad to seek out numerous helpful information right here within the put up,
we need develop extra techniques on this regard, thanks for sharing.
. . . . .
https://www.plurk.com/graumassey91
شنبه 15 تیر 1398 11:31 ب.ظ
Tremendous issues here. I am very satisfied to look your article.
Thanks a lot and I'm looking forward to touch you. Will you please drop me a mail?
https://www.inventables.com/users/kanebennedsen3570
شنبه 15 تیر 1398 11:19 ب.ظ
It's going to be end of mine day, but before end I am reading this wonderful paragraph to improve my know-how.
https://www.file-upload.com/klehgkza7a68
شنبه 15 تیر 1398 10:49 ب.ظ
It's very easy to find out any matter on web as
compared to textbooks, as I found this article at this site.
http://adfoc.us/x71815493
شنبه 15 تیر 1398 10:22 ب.ظ
Heya i'm for the primary time here. I found this
board and I to find It truly useful & it helped me
out much. I am hoping to offer one thing again and aid others like you aided me.
http://firsturl.de/70W1g7v
شنبه 15 تیر 1398 09:42 ب.ظ
Hello! This is kind of off topic but I need some help from
an established blog. Is it difficult to set up your own blog?

I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick.
I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to begin. Do
you have any ideas or suggestions? Thank you
https://www.liveinternet.ru/users/ahmed_holmgaard/post456662764
شنبه 15 تیر 1398 08:49 ب.ظ
I'm more than happy to uncover this great site. I want to to
thank you for ones time for this particularly fantastic read!!
I definitely appreciated every part of it and I have you book-marked to look at
new things on your web site.
https://stephenson03choate.tumblr.com/post/185732839520/how-decide-an-e-currency-exchanger
شنبه 15 تیر 1398 08:42 ب.ظ
I am genuinely pleased to glance at this website posts
which carries lots of valuable facts, thanks for providing
such data.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکرنمایش نظرات 1 تا 30

مبدل سریال به اترنت صنعتی, سوییچ شبکه صنعتی, مبدل فیبر صنعتی, تجهیزات اترنت صنعتی, تجهیزات شبکه صنعتی ، سوئیچ صنعتیاترنت اکستندر, سریال سرور صنعتی, industrial Serial server , industrial ethernet extender, industrial ethernet, industrial switch